Frasier.sk - slovenská fan stránka o sitcome

Frasier.sk

slovenská fan stránka o populárnom sitcome
1. séria

Epizódy - 1. séria

1. The Good Son

Frasier sa po rozvode s Lilith vracia do rodného Seattle a snaží sa aklimatizovať v novom prostredí. V KACL veľa vecí pokazí, Roz je z neho nervózna, brat Niles sa mu sťažuje na otca a Martin sa sťahuje do Frasierovho bytu. Frasier mu nájde opatrovateľku Daphne.

2. Space Quest

Frasierovi sa nepáči, že Daphne zavádza v jeho byte nové móresy. Chce si prečítať nejakú zaujímavú knihu, ale stále ho niekto vyrušuje. S Martinom sa poháda, ale prizná sa, že je to asi dôsledok z rozvodu s Lilith.

3. Dinner at Eight

Niles sa spoznáva s Daphne. Večer Niles, Frasier a Martin sa vyberú do reštaurácie, ktorú Martin vybral. Ten je podráždený z ich snobského správania sa.

4. I Hate Frasier Crane

Frasiera cez médiá prenasleduje nejaký chlapík, ktorý ho nenávidí. Frasier chce spor vyriešiť diplomaticky, ale chlapík sa chce s ním stretnúť a vybaviť si to s ním ručne.

5. Here's Looking at You

Frasier kúpi Martinovi teleskop, aby si mohol krátiť čas pozorovaním okolia. Martin takto nájde nejakú ženu v mrakodrapde oproti, ktorá ho tiež pozoruje ďalekohľadom.

6. The Crucible

Frasier sa v KACL počas show chváli, že má doma obraz od nejakej známej maliarky. Ona mu zavolá do rádia a Frasier ju pozve na párty. Po príchode mu povie, že ten obraz nenamaľovala ona.

7. Call Me Irresponsible

Frasier počas show poradil nejakému Marcovi, aby ukončil neistý vzťah bez budúcnosti. Na druhý deň príde za ním rozčúlená Catherine, s ktorou sa Marco rozišiel. S Frasierom sa však spriatelí a dohodnú sa na rande.

8. Beloved Infidel

Frasier a Niles zistia, že Martin má rande so ženou, s ktorej rodinou Craneovci kedysi zle vychádzali. Majú podozrenie, že Martin podvádzal ich matku s tou ženou.

9. Selling Out

Frasierovi sa nepáči, že musí v rádiu čítať reklamy, ktoré sú proti jeho zásadám. Neskôr zisťuje, že ak získa dobré skúsenosti s produktmi, tak práca s reklamou nie je až taká zlá, najmä keď je dobre zaplatená.

10. Oops!

V KACL sa šíria klebety, že stanica prekročila rozpočet a budú musieť niekoho prepustiť. Bulldog sa na základe klebiet, ktoré rozšíril Frasier, dozvie, že tým prepusteným má byť vraj on. Bulldog sa naštve a ide si to s manažérom stanice vybaviť.

11. Death Becomes Him

Martin zanedbáva lekárske prehliadky. Neskôr sa s Frasierom dozvedia, že Martinov lekár nečakane zomrie. Keďže bol zhruba v rovnakom weku ako Frasier, Frasier začína byť posadnutý myšlienkou, ako je možné, že taký mladý lekár zomrel a začína mať obavy o svoje zdravie.

12. Miracle On Third Or Fourth Street

Ide čas Vianoc, Frasier má zlú náladu, pretože Lilith mu nechce do Seattle poslať syna Fredericka. Poháda sa s Martinom a rozhodne sa, že Vianoce radšej strávi v KACL, kde zoberie zmenu za Bulldoga. Roz je za to na neho naštvaná.

13. Guess Who's Coming to Breakfast?

Martin má rande s nejakou Elaine. Elaine, bez toho aby Frasier o tom vedel, u nich prespí. Na druhý deň v show v KACL vyrozpárva do éteru "románik" medzi Martinom a Elaine. Obaja sa za to na neho naštvú.

14. Can't Buy Me Love

Frasier má dohovorené rande s nejakou Kristinou. Kristina k nemu domov dovedie svoju dcéru Renatu, pretože si musí niečo vybaviť a poprosí Frasiera aby na ňu za ten čas dozrel. Frasierovi sa to nepáči, o to horšie, že s Renatou si moc nesadli.

15. You Can't Tell a Crook By His Cover

Martin sa staví s Frasierom, že nedokáže určiť, ktorý z jeho priateľov, s ktorými občas hráva poker, je bývalý kriminálnik. Frasier sa na to odhodlá a stavia sa o 10 dolárov, že na základe psychoanalýzy dokáže kriminálnika odhaliť.

16. The Show Where Lilith Comes Back

Lilith, bývalá Frasierova žena, navštívi Seattle. Prizná sa mu, že sa rozhodla ho navštíviť kvôli listu na rozlúčku, ktorý jej zanechal. Frasier jej povie, že ten list jej písal pred vyše rokom.

17. A Mid-Winter Night's Dream

Daphne začne randiť s nejakým Ericom, Nilesovi sa to nepáči. Je na tom psychicky zle, prežíva s Maris manželskú krízu. Maris odcestovala niekam preč, aby porozmýšľala nad ich manželstvom, na to sa Daphne ponúkne Nilesovi, že pôjde k nemu domov, aby mu uvarila niečo dobré na večeru, s čím by mohol odohnať smútok.

18. And the Whimper Is...

Frasier a Roz boli nominovaní na cenu Seattle Broadcasting, ktorá sa udeľuje raz za rok za najlepšiu show. Frasier s Roz rozmýšľajú, ako by si naklonili porotu, aby získali cenu.

19. Give Him the Chair!

Frasier sa chce zbaviť starého Martinovho kresla a spolu s Nilesom mu kúpia nové moderné kreslo. Martinovi sa však nepáči a chce naspäť svoje staré kreslo. To sa však medzitým už vyhodilo ku kontajnerom.

20. Fortysomething

Frasier sa nevie zmieriť s tým, že je už mužom v strednom veku. V jednom obchode sa spozná s Carrie, ktorá by mu mohla byť dcérou. Carrie má o neho záujem, ale jemu prekáže veľký vekový rozdiel.

21. Travels With Martin

Craneovci rozmýšľajú, kam pôjdu na dovolenku. Martin nakoniec vymyslí, že pôjdu karavanom naprieč Amerikou. Cestou Daphne zaspí a zobudí sa až v Kanade. Zhrozí sa, pretože ešte nemá zelenú kartu a nesmie opustiť územie USA.

22. Author, Author

Niles má problémy so svojím vydavateľom, pre ktorého píše knihu. Ešte nič nenapísal, tak Frasier sa mu ponúkne, že mu s tým pomôže. Nejde to však vôbec tak ľahko ako si mysleli.

23. Frasier Crane's Day Off

Frasier má chrípku a je príliš slabý na to, aby mohol moderovať svoju show. Dostane nápad, že Niles by ho na nejaký čas mohol zastúpiť. Neskôr sa mu sníva, že Niles mu chce jeho show "ukradnúť".

24. My Coffee With Niles

Už je tomu rok, čo sa Frasier vrátil do Seattle. Spolu s Nilesom si vyjdú na kávu. Rozprávajú sa o Daphne, Martinovi a Roz. Niles sa spýta Frasiera, či je šťastný. Ten mu nevie odpovedať.

Chcete vedieť viac?
Navštívte databázu epizód sitkomu Frasier na našej partnerskej stránke FreeSpace.sk, kde nájdete podrobné popisy epizód, hlášky a veľa zaujímavostí o sitkome.

Frasier na webe

Frasier na csfd.cz

Frasier na imdb.com